Ranking gąbeczek do makijażu

Nakładanie makijażu to czynność, którą wykonujesz codziennie. W tym celu warto zainwestować nie tylko w dobry podkład, ale także narzędzie do jego aplikacji. Do nakładania podkładu, pudru, korektora a także kosmetyków płynnych idealnie sprawdzi się gąbka. Dowiedz się, czym kierować się podczas wyboru. Poniższy ranking gąbeczek do makijażu pomoże ci dobrać gąbeczkę idealną do twoich potrzeb.

Jak używać gąbeczki do makijażu

Zmocz gąbkę obficie wodą, następnie odciśnij ją z namiaru wody. Gąbeczka powinna być lekko wilgotna i przez wodę się lekko zwiększy. Dzięki temu nie wchłonie dużej ilości podkładu oraz będzie milsza w użyciu.

Cechy idealnej gąbeczki do makijażu

Podczas kupna oceń przede wszystkim, czy gąbka jest miękka. To najważniejsza rzecz, na którą powinnaś zwrócić uwagę. Dobra nie wchłania dużo podkładu, nie tworzy plam i smug.
Ważne, by była łatwa do wyczyszczenia, ponieważ dzięki temu będziemy mogły jej dłużej używać. Idealnie, jeśli nie niszczy się po krótkim czasie użytkowania.
Perfekcyjna gąbeczka ma odpowiednią wielkość i kształt, co ułatwia nakładanie podkładu.

Ranking gąbeczek do makijażu

 • Beautyblender marki Beautyblender jest najbardziej znaną i lubianą przez wiele osób. Dziewczyny po prostu ją uwielbiają. Nic dziwnego, gdyż posiada wiele zalet. Gąbeczka jest przyjemna w dotyku, a po namoczeniu zwiększa swoją objętość, dzięki czemu dobrze się nią maluje. Ma kształt jajeczka a ostra końcówka ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Wprawdzie kosztuje 70 zł, ale jeśli będziemy o nią odpowiednio dbać, posłuży nam przez dłuższy czas
 • Marvel 4 in 1 marki Nanhy
  Jest to zamiennik Beautyblender, właściwie różniący się jedynie ceną. Podobnie jak Beatyblender posiada wszystkie cechy dobrej gąbeczki, łatwo się ją myje i nie zniszczy się zbyt szybko.
 • Sigma beauty ma niezwykły kształt o trzech płaskich bokach, dzięki czemu idealnie nadaje się do precyzyjnego konturowania, rozświetlania czy bakingu. Spiczasta krawędź pomaga zakryć wszelkie niedoskonałości na naszej twarzy.
 • Make up for ever dany’s Sponge
  Dany’s sponge jest bardzo wygodną, płaską gąbką o owalnym kształcie. Dobrze rozprowadza każdy rodzaj podkładu. Możesz jej używać na mokro lub sucho, jak wolisz. Łatwo ją umyjesz po użyciu.
 • Blending Sponge marki Karaja.
  Gąbki te mają szeroki dół, dzięki czemu łatwo nałożymy fluid na duże partie twarzy, co z pewnością jest sporą zaletą.
 • Donegal
  Perfekcję można zastąpić i Donegal jest bardzo dobrym przykładem. Gąbeczka Donegal bardzo dobrze wchłania wodę i rewelacyjnie aplikuje podkład. Jest miękka i w dodatku tania, bo za gąbkę w kształcie łezki zapłacisz około 13 zł.
 • W7 ma w swojej ofercie tanie gąbeczki w kształcie łezki i stożka. Niestety, krótko się nimi nacieszysz, bowiem szybko się niszczą. Niemniej jednak sprawdzają się dobrze.
 • Make up Blender marki Vipera
  Ostatnia gąbka jaką proponuję, nie jest szczególnie miękka, ani duża. Nie tworzy plam. Spełnia swoje zadanie, a przy tym jest tania, tylko komfort użytkowania jest o wiele niższy.

Jakich gąbeczek do makijażu lepiej nie kupować?

Silisponge, silikonowa gąbka, stosunkowo niedroga, bo za 19 zł za sztukę. Okropnie brudzi ręce i trudno nim rozblendować fluid w okolicy nosa.
Gąbka Freedom Makeup miał być z założeniu zamiennikiem popularnego blendera. Niestety, coś poszło nie tak, ponieważ gąbka jest twarda. Wprawdzie wymyje się łatwo, jest trwała, ale co z tego, skoro nie jest przyjemna dla użytkownika.
Podobnie zresztą sprawuje się gąbka Makeup Revolution Advanced Complexion Expert Hard. Zupełnie nie wchłania podkładu i jest równie miękka jak kamień.

A która gąbka najbardziej odpowiada Tobie?

Dodaj komentarz