Czym się kierować szukając idealnej bazy pod cienie do powiek?

Wykonując makijaż oka niezwykle ważne jest to, by zadbać o odpowiednią bazę. Nawet najlepsze jakościowo cienie, nie będą utrzymywać się na powiece przez cały dzień, jeśli nie będą odpowiednio utrwalone. Jaka jest najlepsza baza pod cienie?

Jeszcze przed nałożeniem bazy pod cienie, należy zadbać o przygotowanie powiek. Po starannym oczyszczeniu skóry żelem do mycia, spryskaniu tonikiem i wklepaniu ulubionego kremu, należy sięgnąć bo bawełnianą ściereczkę lub ręcznik papierowy i za jego pomocą usunąć z powiek nadmiar produktów i sebum. Jeśli pominie się ten krok, w ciągu dnia substancje natłuszczające skórę będą rozpuszczać kolorowe kosmetyki; zarówno cienie, jak i eyeliner czy kredkę.

Bazę pod cienie należy nałożyć starannie i równomiernie. Delikatnie wklepać opuszkami palców, aby mieć pewność, że cienie do powiek będą miały do czego „się przykleić” i będą utrzymywać w idealnym stanie przez wiele godzin.

Najlepsze bazy pod cienie z drogerii

Tanim i dość skutecznym sposobem na zapewnienie trwałości makijażu oczu, jest wklepanie w górne powieki lekkiego korektora. Dzięki temu zneutralizuje się lekko siny odcień skóry, a dodatkowo zapewni odpowiednie podkreślenie nakładanych na powieki kolorów. W tym celu świetnie sprawdzi się korektor Catrice Liquid Camouflage.
Poszukując lekkiej, płynnej bazy warto przetestować I love stage od polskiej marki Essence. Posiada wygodny aplikator, którym nakłada się produkt bezpośrednio na powiekę. Warto starannie go wklepać opuszkami palców aby mieć pewność, że jest równomiernie rozłożony.

Najlepsze bazy pod cienie z wyższej półki cenowej

Jedną z najpopularniejszych baz pod cienie jest Urban Decay eyeshadow primer potion. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród makijażystek. Baza ta jest bezbarwna, świetnie sprawdzi się zarówno pod jasny, dzienny makijaż jak i cięższy, wieczorowy.
Świetną bazą neutralizującą zaczerwienienia i zasinienia powiek jest MAC Paint Pot. Makijażystki chwalą ją za wydajność i łatwość aplikacji. Podbija kolory nakładanych kosmetyków, ułatwia blendowanie cieni i zapewnia trwałość na cały dzień.

Warto pamiętać, że bazy dostępne w słoiczkach mają tendencję do szybkiego wysychania. Należy je szczelnie domykać, a jeśli nie planuje się zbyt częstego używania – lepiej postawić na bazę w formie płynnej. Wybierając produkt idealny dla siebie warto wziąć pod uwagę typ posiadanej cery. Skóra ze skłonnościami do przetłuszczania się potrzebuje zdecydowanie silniejszego utrwalenia, zaś cera normalna lub sucha – zadowoli się lekką, płynną bazą.

Dodaj komentarz