Soniczne szczoteczki do mycia twarzy – Czy warto z nich korzystać?

Widzimy ostatnio coraz więcej niepochlebnych opinii na temat szczoteczek sonicznych do twarzy. Postanowiliśmy, więc zgłębić ten temat i obalić kilka mitów na ich temat. Zaczynajmy!

Są one dostępne na rynku już od dłuższego czasu, ale tak naprawdę nadal dość mocno cieszą się popularnością wśród światowych guru od pielęgnacji skóry. Nic się nie dzieje bez przyczyny, bo jeśli chodzi o złuszczanie, pobudzenie odbudowy skóry i poprawę cery, po prostu szczoteczki te nie mają sobie równych!

Oto tylko kilka powodów, dla których szczoteczka do twarzy jest wyjątkowym odkryciem w dziedzinie pielęgnacji skóry:

  • Oferuje głębsze i dokładniejsze oczyszczenie niż tylko dłońmi za pomocą palców lub ręcznikiem do mycia. Wypustki szczoteczki wnikają głębiej i dokładniej w powierzchnię skóry, pozbywając się większej ilości brudu, zanieczyszczeń i sebum.
  • Skóra odnawia się co 28 dni, a złuszczanie za pomocą szczoteczki do mycia przyspiesza ten proces.
  • Złuszczanie napina skórę, zmniejszając z czasem widoczność porów.
  • Użycie szczoteczki do twarzy stymuluje powierzchnię Twojej skóry, czyniąc ją bardziej promienną i gładką.
  • Twój układ limfatyczny zbiera odpady komórkowe i dostarcza je do krwi w celu ich usunięcia. Szczoteczki do twarzy stymulują ten proces i pomagają skórze w “detoksykacji”.
  • Użycie tego urządzenia jest idealnym przygotowaniem do dalszej pielęgnacyjnej rutyny skóry. Na przykład Twoje serum czy krem nawilżający, będą dużo bardziej się wchłaniać, dzięki czemu zobaczysz lepsze rezultaty.

Pomimo tych niesamowitych korzyści, istnieje wiele błędnych informacji i nieporozumień dotyczących tych niemal obowiązkowych narzędzi do pielęgnacji skóry.

Teraz skupmy się na obaleniu błędnych przekonań na ich temat.

1. “Podrażniają skórę i sprawiają, że jest więcej pryszczy.”

Musimy znać swój typ skóry, aby móc przygotować ją do oczyszczania za pomocą szczoteczki we właściwy sposób. Niezależnie od tego, czy wolisz chusteczkę do demakijażu, wodę micelarną, czy też olejek do demakijażu, koniecznie usuń makijaż przed użyciem szczoteczki sonicznej. Samo urządzenie bowiem nie jest w stanie całkowicie usunąć makijażu. I w takiej sytuacji rzeczywistości, może wepchnąć makijaż głębiej w pory, powodując zatykanie porów.
Normalne jest też, że po pierwszych użyciach szczoteczki pojawiają się krostki. Nazywa się to “okresem przejściowym”. Ogólnie rzecz biorąc, policzki, skronie i podbródek są najbardziej podatne na to działanie. Poprawa powinna pojawić się w ciągu 2-3 tygodni. Po prostu trzymaj się swojej zwykłej rutyny, a Twoja skóra zacznie wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Jeśli będzie się ona utrzymywać lub pogarszać to można zrobić sobie przerwę, aż skóra się uspokoi i wrócić po jakimś czasie.

2. “Szczoteczek nie można używać przy wrażliwej skórze twarzy.”

To niekoniecznie prawda. Musisz tylko zachować ostrożność i upewnić się, że nie przesadzisz z intensywnością zabiegów. Trzymaj się też środka czyszczącego, który wiesz, że twoja skóra dobrze toleruje. Używaj szczotki jedynie 1-2 razy w tygodniu i nie dociskaj jej do twarzy zbyt mocno.

3. “Urządzenie rozniesie bakterie po całej twarzy.”

Stanie się to tylko wtedy, gdy nie oczyści się odpowiednio główki szczotki. Dlatego po każdym użyciu wypłucz ją pod ciepłą wodą oraz użyj bezzapachowego mydła w płynie, aby usunąć brud i pozostałości makijażu. Zapobiega to gromadzeniu się bakterii.
Raz w tygodniu możesz też moczyć końcówkę szczotki w misce z alkoholem przez około 1 minutę. Zabije to wszelkie bakterie. Upewnij się, że zawsze pozostawiasz główkę szczotki do wyschnięcia na powietrzu na czystym ręczniku w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Pamiętaj żeby nie dzielić się szczoteczką soniczną z innymi osobami.

4. ” Szczoteczki sonicznej nie można używać mając trądzik.”

Oczyszczanie szczotek może tak naprawdę pomóc w leczeniu trądziku, poprzez pomoc w wyeliminowaniu nadmiaru sebum. Wystarczy wybrać odpowiednią szczoteczkę i odpowiedni środek czyszczący. Spróbuj zacząć stopniowo i zwróć uwagę na to, czy zmiany nie ulegają nasileniu.

5. “Szczoteczki soniczne są zbyt drogie.”

Myśl o zakupie szczoteczki jak o długoterminowej inwestycji w piękno twojej skóry – to zdecydowanie jest warte swojej ceny. Zastanów się jakie kwoty wydajemy na wizytę u dermatologa, kosmetyczki czy pójście do spa. Używanie szczoteczki oczyszczającej jest mądrym i mocno świadomym podejściem do pielęgnacji skóry.

Podsumowując, szczotki czyszczące są jednymi z najlepszych narzędzi do codziennej pielęgnacji skóry. Nie daj się odstraszyć mitom na ich temat. Po prostu pamiętaj, aby zacząć stopniowo, ostrożnie i bez pośpiechu. Z upływającym czasem zauważysz widoczną zmianę w wyglądzie Twojej skóry.

Dodaj komentarz