Jak uzyskać chłodny odcień blondu?

Niemal za każdą sławną blondynką stoi utalentowana fryzjerka, która dostosowuje do nich specyficzny odcień – stąd właśnie hollywoodzkie włosy zawsze wyglądają nieskazitelnie. Włosy w odcieniu blond są dość specyficznym typem o które trzeba odpowiednio dbać aby miały piękny kolor i błysk jak zaraz po wizycie u fryzjera.

Jaki odcień blondu dla siebie wybrać?

Wiele zależy od tonu skóry. Ostatecznie jednak najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego odcienia blondu jest po prostu omówienie go z profesjonalnym kolorystą. Przynoszenie zdjęć blond włosów, które lubisz, to świetny punkt wyjścia – ale pamiętaj, że być może będziesz musiał wybrać odpowiednią interpretację tego odcienia. Idealna blondynka z magazynu może nie być twoją idealną blondynką.

Znalezienie blondynki, która Ci odpowiada, nie zawsze jest łatwe – i niestety nie ma szybkich sztuczek, które pozwolą ustalić, czy tak będzie. Wszystko zależy od twoich unikalnych kolorów i gustów, ale kolor oczu i karnacja są czynnikami decydującymi o kolorze włosów, czy to jasny, czy ciemny.

Poinformowanie kolorysty o swoim stylu życia (na przykład o tym, jak często możesz odwiedzać salon lub o tym, jak stylizujesz i nosisz włosy) pomoże określić, jaki odcień będzie odpowiedni. Zastanów się nad swoim budżetem i pamiętaj, że naprawdę duże zmiany kolorów wymagają znacznie więcej konserwacji niż subtelna. Drastyczna zmiana koloru zawsze będzie wymagała konserwacji. Termin„ wymagający konserwacji w rzeczywistości dla blond włosów jest inny niż w przypadku ciemnych koloryzacji. Będziesz musiała być przygotowana na regularne wizyty w salonie w celu uzyskania tonerów i nabłyszczaczy, ponieważ rozjaśnione włosy szybko blakną, ponieważ są bardziej porowate. Większość blondynek czy naturalnych czy farbowanych zmaga się z brzydkim żółtym lub pomarańczowym odcieniem. Ciężko temu zapobiec ale jest parę czynności które to ułatwi. Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Wizyta u fryzjera to nie wszystko.

Jak utrzymać chłodny odcień blondu?

  1. Nie rób tego tylko dlatego, że jest to trend. Upewnij się, że chłodne odcienie dobrze wyglądają na Twojej karnacji. Jeśli nie masz pewności, jedną ze wskazówek, jest trzymanie przy twarzy materiału w ciepłych i chłodnych kolorach, aby zobaczyć, która wygląda lepiej. Ja używam lekkiej lawendy na chłód i czerwieni na ciepło. To proste ćwiczenie, które pomoże Ci to rozgryźć, i świetny obraz.. Niektórzy szczęśliwcy mogą nosić zarówno ciepłe, jak i chłodne odcienie, co daje więcej opcji w zakresie kolorów.
  2. Dla tych, którzy naprawdę chcą mieć kolor popielaty, mimo że nie wygląda on dobrze na ich karnacji, można zdecydować się na kompromis z odcieniem beżowym. Ten ton jest bardziej wybaczający dla większości ludzi, ponieważ może wydawać się bardziej popielaty, zachowując zrównoważone ciepło, którego potrzebuje ich odcień skóry.
  3. Przechodząc na odcienie popiołu, pamiętaj, że chłodne kolory nie odbijają światła tak mocno, jak kolory ciepłe, przez co kolory wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości. Aby utrzymać ten sam poziom i po prostu zmienić ton, użyj koloru popiołu o ½ do 1 poziomu wyższego niż poziom docelowy.
  4. Przy osadzaniu głębszych tonów należy zawsze pamiętać, że porowatość włosów może wpływać na odkładanie się i odbijanie koloru. Zamiast trwałego koloru na bardziej porowatych obszarach, czasami użycie półtrwałego koloru nie tylko będzie bardziej równomiernie osadzać się, ale także nada włosom więcej blasku i będą w lepszej kondycji.
  5. Dokształcenie w zakresie pielęgnacji pomoże zapewnić optymalne rezultaty kolorystyczne. Na przykład używanie fioletowego szamponu raz lub dwa razy w tygodniu może pomóc w utrzymaniu chłodnego odcienia. Stosuj odpowiednie produkty, nie przesuszaj włosów i nie używaj nie sprawdzonych farb – nigdy nie farbuj sama jeśli się na tym nie znasz!

Dodaj komentarz