Konturówka do ust – jak ją stosować?

Kredka do ust tak naprawdę nie powinna być nigdy zarezerwowana jedynie dla profesjonalnych makijażystek czy wizażystek. Stosowanie jej wymaga co prawda nieco wprawy, ale daje tak bardzo dużo korzyści, że jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby uzyskać całkowicie nienaganny efekt twojego makijażu to zdecydowana nie warto posiąść tę umiejętność. Bardzo ważne jest, aby okolica warg przed jakimkolwiek stosowaniem kolorowych kosmetyków była bardzo dokładnie nawilżona. Dość znacznie ułatwia to zarówno samą aplikację, jak i poprawia efekt końcowy.
Jednak na samym początku powinniśmy ustalić do czego głównie ma nam służyć konturówka, ponieważ w zależności od różnych potrzeb będziemy stosowali różne metody jej nakładania na nasze usta.

Komu szczególnie polecamy zakup konturówki?

Na pewno osobom, które chcą uzyskać idealny obrys ust lub optycznie je powiększyć, oraz tym dziewczynom, którym zależy na przykład na utrzymaniu makijażu ust w idealnym stanie przez całą noc. Mamy tu na myśli różnego rodzaju imprezy okolicznościowe jak śluby, wesela, bale i inne uroczystości tego typu.

Metody stosowania konturówki

1. Jeśli masz drobne i nieregularne usta

Obrysuj usta ołówkiem o odcieniu ciemniejszym niż twój naturalny kolor. To sprawi, że będą wyglądały na większe i będą miały dokładnie taki kształt jaki im nadasz. Unikaj jednak rysowania poza linią czerwieni wargowej (chociaż ta metoda często może dobrze wyglądać w obiektywie aparatu to na towarzyskie wyjścia z domu kompletnie się nie nadaje).
Możesz też po obrysowaniu ust konturówka następnie nałożyć wokół nich nieco rozświetlacza. Pozwoli to uzyskać dodatkowo subtelny efekt zwiększenia objętości.

2. Jeśli używasz błyszczącej pomadki do ust

Błyszczyki i błyszczące pomadki mają tendencję do zdecydowanie większego rozmazywania się niż matowe. Aby utrzymać błyszczyk i zapobiec „topieniu się” szminki, sugeruje się konturowanie ust naturalnym różowym odcieniem kredki, a potem nakładanie na nią korektora i wykończenie pudrem. Dopiero po takim przygotowaniu możesz nałożyć szminkę.

Druga metoda nakładania jest rzadziej stosowana. Również polega na połączeniu konturówki z błyszczykiem, jednak tu kredka używana jest dopiero na sam koniec. To pomaga utrzymać pigment i zachować połysk wewnątrz ust. Ale kontur musi być tu zdecydowanie drobniejszy i uwagi wymaga odpowiednie dobranie kolorów, aby tekstury obu kosmetyków nie odznaczały się istotnie od siebie.

3. Jeśli chcesz, aby twoja pomadka przetrwała całą noc

By zapobiec ścieraniu się szminki, wypełnij całe usta konturówką przed nałożeniem pomadki. Mniej kremowa konsystencja kredki będzie działać w sposób, który utrzyma szminkę na dłużej – i bez konieczności jej ponownego nakładania.

4. Jeśli lubisz matowe pomadki

Zdecydowanie postaw w takiej sytuacji na dobrą konturówkę. Produkt zapewnia taki sam efekt jak szminka o matowym wykończeniu. Najlepiej wybierz taką, która ma grubszą końcówkę oraz bardziej miękki wkład. Możesz wtedy z łatwością rozprowadzać ją sobie pędzelkiem na ustach. Wiele firm tworzy specjalne linie kredek, które pozwalają właśnie łatwo wypełnić kolorem całą wargę, pełniąc funkcję pomadki.

Czy są sytuację, w których nie należy stosować konturówki?

Na szczęście dobra wiadomość jest taka, że nie ma przeciwwskazań do konturowania ust konturówką – oczywiście poza uczuleniem. Dobrze dobrana kredka do ust jest w stanie podkreślić każdy typ kobiecej urody oraz będzie dobrze komponować się z wieloma stylizacjami.

Czy kredka musi mieć ten sam odcień co skóra warg lub szminka?

Niekoniecznie. Kolory: różowy, czerwony, brązowy pasują do każdego odcienia skóry. Jednak zawsze pamiętaj, że szminka powinna za każdym razem dokładnie zakrywać linię narysowaną konturówką.

Na koniec przypominamy, byś pamiętała, że przy nakładaniu konturówki warto otworzyć nieco usta i delikatnie się uśmiechnąć. A aby narysować grubszą i mocniejszą linię kredka musi być odpowiednio pochylona, jednak na samym początku zawsze rób delikatny szkic. Dopiero później, gdy efekt będzie zadowalający popraw go mocniej, ewentualnie skoryguj niedoskonałości.

Dodaj komentarz