Jak zadbać o stopy latem?

Stopy latem są wizytówką. Zadbane i odpowiednio pielęgnowane, można śmiało pokazywać zarówno w klapkach, sandałach jak i na plaży. Warto jednak pamiętać, że piękna pogoda to również wyzwanie dla naszych stóp. Ważne jest, aby w tym okresie nie zapomnieć o ich odpowiednim pielęgnowaniu. W tym przypadku ważne jest nie tylko dobranie odpowiednich preparatów, ale również wykonywanie systematycznie niektórych zabiegów.

Jak zadbać o stopy w okresie letnim, aby były one piękne? Oto kilka bardzo ważnych wskazówek, które warto wdrożyć w codzienność.

Peeling do stóp

Stosowanie peelingów do stóp, powinno być dostosowane do skóry. Jeśli nasza skóra ma skłonność do przesuszania się, wówczas warto wybierać drobnoziarniste peelingi. Jeśli jednak nasza skóra nie jest wrażliwa, możemy skusić się na stosowanie grubo ziarnistych preparatów. Najczęściej polecane są peelingi solne. Dzięki ich stosowaniu pozbędziemy się nie tylko martwego naskórka, ale również oczyścimy skórę stóp z toksyn.

Nawilżanie stóp

Jak już wspomniano, peelingi, ale także chodzenie po piasku, wysoka temperatura, odkryte obuwie sprawia, że skóra na stopach, a szczególnie na piętach zostaje nadmiernie wysuszona. Warto zadbać o jej pielęgnację i zastosować kremy, które nie tylko chronią skórę, ale również odpowiednio ją będą nawilżały. Częstotliwość korzystania z takich kremów powinna być dostosowana do stanu skóry stóp.

Używanie tarek do stóp

Wszelkiego rodzaju tarki do stóp jak i pumeksy, mają na celu pozbawienia nas suchego naskórka, który nie tylko się łuszczy, ale może spowodować, że nasze stopy, a w szczególności pięty będą pękały. Chcąc uniknąć takich sytuacji, warto jest skorzystać z tarek do stóp. Warto jednak pamiętać, aby ich stosowanie nie miało miejsca codziennie. Taki zabieg można powtarzać raz na dwa tygodnie. Dlaczego? Jeśli nasza skóra będzie zbyt cienka, wówczas efekt jaki osiągniemy będzie odwrotny do zamierzonego. Skóra stanie się delikatna, wrażliwa, a w związku z tym bardziej podatna na uszkodzenia czy pęknięcia.

Maski do stóp

Rynek kosmetyczny może z całą pewnością poszczycić się bardzo szerokim asortymentem do pielęgnacji stóp. Wśród nich możemy znaleźć maski o stóp, które bardzo często występują w postaci skarpet nawilżanych odpowiednim środkiem. Takie skarpetki nakłada się na stopy i utrzymuje się na nich od 10-30 minut, w zależności od zaleceń. Dzięki temu stopy zostają nawilżone i zregenerowane. Większość tych preparatów mają bogaty skład, które nie tylko dbają o stopy, ale również tworzą na nich powłokę ochronną.

Dieta

Oprócz zabiegów, które odgrywają ogromną rolę, warto również zadbać o odpowiednią dietę. Jest to bardzo istotne szczególnie, kiedy mamy problem z opuchniętymi stopami. Okazuje się bowiem, że nadmierna ilość soli i cukru, jaką dostarczamy organizmowi każdego dnia, ma bardzo negatywny wpływ na nasze stopy.

Pielęgnacja stóp szczególnie latem jest procesem wieloetapowym. Warto jednako tym pamiętać zarówno na co dzień jak i w okresie urlopowym. Zaniedbanie skóry na stopach, może powodować, że będą one nie tylko brzydkie, ale również mogą być opuchnięte, popękane, a także mogą sprawiać ból. Zaniedbać skórę na stopach bardzo łatwo, ale doprowadzenie jej do stanu poprzedniego bywa bardzo trudne. Dlatego pielęgnacja stóp to podstawa. Podczas pielęgnacji musimy jednak pamiętać, aby zarówno zabiegi, kąpiele w solach czy same preparaty, były dostosowane do rodzaju skóry. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przyniosą oczekiwany efekt. Może bowiem się okazać, że w przypadku niewłaściwej pielęgnacji doprowadzimy do przesuszenia nadmiernego skóry, albo też to zbyt dużego starcia naskórka, a to z kolei wpłynie negatywnie. Nie można też zapomnieć o stosowaniu odpowiedniej diety. Im mniej soli oraz cukru na co dzień tym lepiej. Nie dotyczy to tylko stanu stóp, ale również całego organizmu. Zbyt duża ilość soli powoduje, że woda w organizmie się zatrzymuje, a to z kolei wpływa na pojawienie się opuchlizny.

Dodaj komentarz